Materiály

Laminátové podlahy:

Klasickou plovoucí podlahu najdete ve většině panelákových bytů, ale i v rodinných domech. Její největší výhodou je nižší pořizovací cena, poměrně jednoduchá a rychlá pokládka, efektní vzhled, odolnost, praktičnost a poměrně snadná údržba. Můžete si pořídit opravdu kvalitní laminátovou podlahu, která vám bez problému vydrží několik let. Ovšem zdánlivě výhodná koupě tzv. marketové podlahy se může po krátkodobém používání velice nevyplatit. Oproti dřevu je povrch této podlahy tvrdší a hlavně chladnější. Velkým nedostatkem je vysoká hlučnost.

 

Dřevěné podlahy:

Dřevěné podlahy jsou velmi rozšířeným typem podlahovin a to proto, že dřevo jako stoprocentně přírodní materiál vyvolává v člověku pocit tepla, pohodlí a harmonie. Pocit tepla je způsoben nízkou tepelnou vodivostí, takže bosou nohou vnímáme dřevěnou podlahu jako příjemně teplou. Odvděčí se svou dlouhou životností, elegancí a perfektním vzhledem. Dřevo hřeje, je velmi odolné vůči bodovému zatížení, má antistatické vlastnosti a umožňuje několik způsobů pokládky. Dřevěné podlahy se obecně rozdělují na masivní a vrstvené. Vrstvené podlahy mají zpravidla nášlapnou vrstvu dané dřeviny, která je tenká pouze několik milimetrů, a jsou nalepeny na méně ušlechtilé dřevině např. na smrku. Zákazník tedy kupuje jen pár milimetrů toho, pro co si přišel. Jsou však tvarově stabilnější než masivní dřevo a jejich spoj bývá zámkový.

 

Vinylové podlahy:

Vinylové podlahy patří do kategorie umělohmotných podlah a jde v podstatě o jakýsi lepší druh PVC. Věrně kopírují masivní dřevěnou podlahu, nejsou tak studené jako laminát nebo dlažba. K jejich největším přednostem patří vysoká odolnost vůči mechanickým a chemickým vlivům a množství dostupných designů. Jejich synonymem je ale také výborná rozměrová a tvarová stálost, velmi nízká úroveň hluku, snadná údržba a dobrý teplotní vjem. Výborně se hodí i do vlhčích prostor. Zejména pro řešení prostoru obývacího pokoje propojeného s kuchyňským koutem je vinylová podlaha ideální. Tvoří perfektní dvojku s podlahovým topením. Podlahu si vždy nechte položit od profesionála, aby mezi jednotlivými dílci po čase nevznikly mezery.

 

Pvc-Lino podlahy:

PVC podlahy a linoleum jsou na první pohled téměř k nerozeznání, avšak PVC podlahy jsou z materiálu syntetického a linoleum je vyrobeno z materiálů přírodních. Oba typy jsou nabízeny v širokém spektru designů a jsou vhodné pro bytovou i komerční zástavbu. Linoleum je o něco odolnější, proto je možné zvolit tuto krytinu i do extrémně namáhaného prostředí. Pro použití PVC do bytu hovoří mnoho argumentů. Oba druhy materiálů se lehce ošetřuje a čistí. Pokud je podlaha z linolea dobře položená a správně se ošetřuje, životnost se může pohybovat kolem 10 - 15 let. Jsou příjemné na došlap a výrazně teplejší a tišší než např. laminátové plovoucí podlahy. Vyhovují podlahovému vytápění a nevadí mu vylitá voda.